DOUME Misja w Kamerunie
Aktualnosci O nas Adopcja serca Wolontariat Akcja GAPO Galeria Forum Kontakt

 
Aktualnosci
22-11-2009 16:36
Nowa kaplica w Bent


Dzięki staraniom ks.Marcina Andrzejewskiego (znanego wielu internautom) została dziś poświęcona nowa kaplica pw. Chrystusa Króla w miejscowości Bent. Cała miniona noc minęła na czuwaniu, a przed nami kolejna, którą ludzie spędzą przy ognisku i śpiewie. Msza trwała 3 godz. Radość popularna, która jeden ze swoich szczytów osiągnęła w momencie, kiedy wnoszono dary ofiarne, a szczególnie jeden z nich, uwieczniony zresztą na zdjęciu powyżej, udzielała się wszystkim zebranym...
I tak to możemy dziękować Bogu raz jeszcze za kolejny znak obecności polskiego misjonarza w Afryce..

::Skomentuj

24-11-2009 16:20
Uroczystość Ch. Króla Serdecznie pozdrawiam i cieszę się z nowej kaplicy. Pamiętam obraz Ch. Króla ofiarowany kilka lat temu do Kamerunu przez ks. Robka - pallotyna - jeszcze w starej, małej glinianej kapliczce w dalekim buszu. Dziś nowa kaplica wygląda pięknie i okazale. Niech Chrystus Król będzie zawsze obecny wśród tych którzy do Niego przychodzą.
Z serdecznym pozdrwieniem dla wszystkich misjonarzy i zapewnieniem o modlitewnej pamięci i łączności duchowej spod Giewontu.

s. Danuta - CSA

::Skomentuj

20-04-2011 12:12
eNQBplNqp Thanks alot - your anwser solved all my problems after several days struggling

nlJlDIlqrX

::Skomentuj

20-04-2011 12:23
umWIvpoDVIwkWGoclFt Home run! Great slugging with that anwser!

CkjUnYsrdycbexqceOG

::Skomentuj



Zapraszamy do galerii:




PLN
EUR
USD
>

Czy wiesz że....

...Czy wiesz, że Polska mogła mieć kolonię w Kamerunie?

Zalazek polskiej kolonii w Kamerunie powstał w 1882 roku za sprawš polskiego podroznika i badacza Afryki, Stefana Szolca-Rogozińskiego. Spedzil on w Afryce ponad dwa lata. W 1884 r. otrzymał od tamtejszych klanów ziemię i założył polska kolonię, która miała powierzchnię zaledwie 30 kilometrów kwadratowych. Niestety kilka miesięcy pózniej, przybyli na te tereny Niemcy i Anglicy. Niemcy zaczęli w ekspresowym tempie podpisywać z tubylcami +traktaty+ i przejmować ich ziemię. Rogoziński oddal polskš kolonię pod protektorat brytyjski. Powrócil do kraju, przekazujšc kolekcje etnograficzne muzeum krakowskiemu, a antropologiczne Akademii Umiejętnosci w Warszawie. W 1885 r.zginał w Paryżu pod kołami omnibusa.
Jesli masz propozycję, sugestię, zapytanie itp.
napisz poniżej...
Napisz swój adres email, jesli chcesz otrzymywać najnowsze informacje...
 

EMO
odwiedzin od 3.2.2006